עדן חברוני

עדן חברוני ילידת 1985 נולדה וגדלה בתל אביב - יפו, ישראל.
בוגרת התואר הראשון בעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, מרצה באקדמיה בצלאל לשנת 2019 ובוגרת התואר השני בעיצוב תעשייתי בבצלאל, כיום לומדת מחקר מקדים לדוקטורט בחוג ללימודי ישראל באוניברסיטת חיפהבמהלך לימודיה בבצלאל השתתפה בתערוכות בגלריות ומוזיאונים בישראל וניו יורק. בסיום לימודיה, עברה לפולין לכמה חודשים להתמקצעות בפורצלן במפעל הפורצלן Cmeilow. שם עבדה לצד המעצב Marek Cecula והשתתפה יחד עם עוד אמנים בפרויקט  "Art Food"  .בסיום ההתמקצעות, הוזמנה להשתתף בתחרות פורצלן בינלאומית (Franz Award) בסין ובה הציגה את פרויקט הגמר שלה מבצלאל BLACK VENOM  וזכתה עימו במקום הראשון לעיצוב פורצלן מצטיין. עדן עובדת כיום בסטודיו שלה ביפו ומציגה בגלריות ומוזיאונים ברחבי ישראל והעולם.

 

 "נקודת ההתחלה שלי בתהליך היצירה הינו הרגש. את הרגש אני מתרגמת לצורה. אני כל הזמן מחפשת צורות חדשות ומנסה להבין איפה הן פוגשות אותי בחזרה. אני עובדת בתוכנות תלת מימד וגם מפסלת עם הידיים. לעיתים אני בוחרת לעסוק בנושאים לא פשוטים מחיי היום יום ולהם אני מחפשת לתת צורה חדשה בחלל עם פרשנות משלי."


סטודיו לפורצלן
יפו, כמקור השראה נהדר לכל חובב עיצוב ואומנות, כבת לאמנים את רוב ילדותי העברתי בסמטאות יפו העתיקה, להוריי הייתה גלריה לצורפות כסף בסמטאות, ומגיל קטן למדתי חייתי ונשמתי אומנות. השראות לעיצובים אני מקבלת מהריחות ומהאווירה היפואית אשר אופפת אותי מילדות - ריח של בייגלה חם, חומוס וריח של ים. עד היום הסטודיו ממוקם צמוד לבית הוריי באותן הסמטאות של יפו.

לאחר לימודי בבצלאל ובמהלך הרזדינס שלי במפעל הפורצלן צ'מילוב בפולין הרגשתי שאני רחוקה מהארץ ומהשורשים שלי והחלטתי ליצור עיצוב חדש שיקרב אותי חזרה לארץ, ואז נוצרה לראשונה שרשרת הבייגלה שהצטרפה לשאר קולקציית הפורצלן בסטודיו: טנקים מקרמיקה עם זהב, לצד אקדחים מפורצלן, מימיה צהלית וכוסות פק"ל, בייגלה ענק עם ציורים מאגדות ילדים, בקבוקי בושם, עלי צבר עם זהב ועוד עיצובים שונים ומגוונים.

אני מאמינה שכל אחד יכול למצוא אצלי בסטודיו משהו קטן שהוא יאהב.